خریدار انواع کاغذ و کتاب باطله

درباره مزایای خرید کاغذ باطله و بازیافت کاغذ آن بیشتر بدانیم

بازیافت کاغذ، امری بسیار مهم و ضروری است که مجموعه پیک کاغذی در اجرای آن سابقه ای درخشان دارد و از تبحر بالایی در این زمینه برخوردار است. خریداری برگه های باطله و کتاب های قدیمی و فرسوده، کمک شایانی به حفظ طبیعت می کند و از قطع بی رویه درختان جلوگیری می کند.

درختان سهم بسیار زیادی در زنده ماندن انسان ها دارند و گنجینه ای خدادادی هستند. بازیافت کاغذ در ایران، نیاز به حمایت گسترده تری از جانب مردم دارد و می تواند تاثیر بسیار بزرگی در حفظ طبیعت و درختان ایران زمین بگذارد. با کمک به چرخه بازیافت و فروش کاغذهای باطله سهمی در حفظ طبیعت داشته باشید و آینده ای پاک تر را برای فرزندانمان رقم بزنیم.

صنعت کاغذ، سالانه حدود چهار میلیارد درخت مصرف می کند. تنها در کشور مکزیک، سالانه به طور متوسط ​​۱۲۰۰۰۰۰ تن فیبر بکر بدون احتساب بازیافت مصرف می گردد. یک تن کاغذ باعث صرفه جویی در انرژی ۴۰۰۰ کیلووات برق و ۳۸۰ گالن روغن می شود. از کاغذهایی که دور ریخته می شود، می توان تا ۷۰ درصد را از طریق بازیافت بازیابی کرد.

اصلی ترین مرحله در چرخه بازیافت کاغذ،جمع آوری و توزین آن ها در مبدا، بارگیری و روانه کردن آن ها به بنگاه ها و کارخانه های بازیافت است.

در این خصوص به شما عزیزان اطمینان خاطر می دهیم که پرسنل وقت شناس ما در اسرع وقت در محل شما حاضر می شوند و اگر جمع آوری و بسته بندی برای شما مشکل باشد، ما بدون هیچ چشمداشتی اقدام به سروسامان دادن و وزن کردن آن ها می کنیم.

بیش از ۱۰ پیک سیار در همه مناطق استان های تهران و البرز، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. لازم به ذکر است، همین حالا که مشغول مطالعه این مقاله هستید، شرکت ها، ارگانها و موسسات بسیار زیادی در استان های تهران و البرز افتخار همکاری به ما را داده اند .

طی ۲۰ سالی که افتخار حضور در این عرصه را داشته ایم، صدها هزار تن کاغذ باطله از این قبیل مکان ها جمع آوری و اقدام به بازیافت آن ها نموده ایم. لطفا توجه داشته باشید که کاغذ باطله چنانچه کمتر از سی کیلوگرم (۳۰) باشد برای ما قابل خریداری نیست و بدین معنی است که حداقل میزان وزن بایستی ۳۰ کیلوگرم باشید.

اما اینجا چند سوال مهم پیش می آید که آن سوالات بدین شرح است:

 1. چگونه محصول را بازیافت کنیم؟
 2. مزایای زیست محیطی بازیافت چیست؟
 3. آیا محدودیتی وجود دارد؟

برای پاسخ به سوالات بالا، ابتدا بایستی بدانیم که بازیافت کاغذ چیست و چه کاربردهایی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات خوبی در این زمینه به شما عزیزان بدهیم.

نکته مهم: کاغذ و مقوا، به اصطلاح بازیافت ترین محصولات در دنیا هستند. از چنین ضایعاتی می توان برای تولید محصولات کاغذی جدید استفاده کرد که برای اقتصاد جوامع بسیار بسیار مفید است. تقریباً همه انواع Paperها قابل بازیافت هستند. پاکت های قهوه ای و صنایع دستی، کاغذ کربن، دستمال کاغذی، بسته بندی آب نبات، فنجان قهوه و جعبه پیتزا، انواعی از مواد هستند که معمولاً در سطل های جمع آوری مجاز نیستند.

مقوا، روزنامه و مجلات، کتابچه‌ها و کتابچه‌ها، و کاغذهای مختلف اداری از رایج‌ترین مواد بازیافتی هستند. پوشال های مختلف هم قابلیت تبدیل دوباره به اقلام کاغذی را دارند که باید با جمع آوری و نظم دهی به آن ها متوجه ارزش پوشال ها باشیم و از آن ها استفاده های بهینه کنیم.

برخی مزایای بازیافت کاغذ چیست؟

امروزه در کشور های پیشرفته به وسیله تکنولوژی و پیشرفت علم، کاغذ باطله ای تبدیل به زباله نمی شود و برای حفظ کره زمین و زنده ماندن درختان تا جایی که بشود این کشور ها اقدام به قطع درخت نمی کنند، ما هم امید داریم با توجه با گرم شدن کره زمین و معضلات متعددی همچون کم آبی و خشکسالی، کشور عزیزمان با رونق چرخه بازیافت و توجه بیشتر به این مسئله مهم، بتواند سهم بزرگی در حفظ طبیعت و این قبیل نعمت های خدادادی ایفا کند.

ما با توجه با جمعیت ۹۰ میلیون نفری که داریم، از حجم گسترده ای از کاغذ های باطله برخورداریم که می توانیم به وسیله بازیافت آن ها گام های مهمی در زمینه ایجاد شغل برداریم و فرزندانمان را برای زندگی در کشور خودشان مشتاق کنیم.

در ادامه به برخی مواردی که بازیافت کاغذ می تواند در حفظ منایع زیست محیطی کمک کند را برای شما خوانندگان گرامی بیان می کنیم:

 • کاهش انتشار گازهای گلخانه ای
 • فضای زیادی برای دفن زباله فراهم می کند.
 • مصرف انرژی و آب را کاهش می دهد.
 • نیاز به دفع را کاهش می دهد (یعنی دفن زباله یا سوزاندن که میزان تولید دی اکسید کربن را کاهش می دهد).
 • فرایند بازیافت به حفظ محیط زیست کمک شایانی می کند.
 • بسیار مقرون به صرفه است.
 • هزینه لوازم التحریر را به شدت کاهش می دهد
 • کاهش ضایعات و بهبود کارایی
 • بازیافت، باعث امرار معاش می شود.

نکته بسیار مهم: بازیافت کاغذ باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و آب، کاهش قطع درختان (بازیافت تنها یک تن کاغذ باعث صرفه جویی در ۱۷ درخت و همچنین ۳.۳ یارد مکعب فضای دفن زباله) می گردد که این در نوع خود بسیار مهم است.

بازیافت کاغذ

حقایقی در مورد کاغذ و ضایعات کاغذ

 1. در حال حاضر بیش از ۱۹۹ تن کاغذ تولید شده است (تولید در ۱۵ ثانیه).
 2. ۲۷۰۰ لیتر آب برای تولید ۱ تن کاغذ مصرف می شود (میانگین برای صنعت اروپا).
 3. ۱ ورق کاغذ به ۲ تا ۱۳ لیتر آب نیاز دارد (بسته به آسیاب).
 4. ۹۳ درصد کاغذ از درختان به دست می آید.
 5. ۵۰ درصد ضایعات مشاغل را کاغذ تشکیل می دهد.
 6. بازیافت ۱ تن کاغذ باعث صرفه جویی در حدود ۱۴۰۰ لیتر روغن، ۲۶۵۰۰ لیتر آب و ۱۷ درخت می شود.
 7. بسته بندی یک سوم یا بیشتر از زباله های ما را تشکیل می دهد.
 8. دفاتر ایالات متحده سالانه ۱۲.۱ تریلیون برگ کاغذ استفاده می کنند.
 9. کاغذ حدود ۲۶ درصد زباله های دفن زباله و ۳۳ درصد زباله های شهری را تشکیل می دهد.
 10. با تمام کاغذهایی که هر سال هدر می دهیم، می توانیم یک دیوار کاغذی به ارتفاع ۱۲ فوت از نیویورک تا کالیفرنیا بسازیم!
 11. کاهش مصرف کاغذ به دلیل انقلاب الکترونیکی پیش بینی شده بود. این اتفاق نیفتاد. انتظار می رود تقاضا برای کاغذ قبل از سال ۲۰۳۰ دو برابر شود.
 12. هر درخت اکسیژن کافی برای تنفس ۳ نفر تولید می کند.

۱۰ روش راحت برای کاهش ضایعات کاغذ

در سرتاسر دنیا، بسیاری از شرکت‌های یازیافت در حال اصلاح فرآیندهای خود برای کاهش تشکیل دیوکسین‌ ها هستند. دیوکسین یک محصول جانبی سمی در تولید کاغذ بوده بسیار سرطان زا است. ما اکنون به دنبال منابع تجدیدپذیر کاغذ هستیم تا مجبور نباشیم درختان زیبای حیات بخش خود را قطع کنیم.

برای کاهش آلودگی کاغذ و ضایعات چه کاری می توانید انجام دهید؟

 • تمام زباله های خود را بازیافت کنید.
 • یک مصرف کننده آگاه باشید و “۱۰۰٪ زباله های پس از مصرف بازیافت شده” را خریداری کنید. مواد کاغذی بازیافتی یا موادی را که از جنگل‌های مدیریت شده پایدار آمده‌اند بخرید.
 • در دفتر، از کاغذ استفاده مجدد کنید. اگر برای مثال فقط از یک طرف استفاده کرده اید، به جای دور انداختن آنها را جمع آوری کنید. می توانید این برگه ها را صحافی کنید و با استفاده از طرف دیگر یک دفترچه بسازید. این تلاش کوچک ۵۰ درصد ضایعات کاغذ را کاهش می دهد.
 • اگر قبلاً یک کپی اسکن شده از یک فایل دارید، دیگر آن را چاپ نکنید مگر اینکه واقعاً نیاز باشد.
 • هنگام ارتباط با مشتریان و مشتریان به جای کاغذ از ایمیل استفاده کنید.
 • استفاده از لیوان ها و بشقاب های کاغذی یکبار مصرف
 • با گذاشتن کاغذهای خود در سطل های بازیافت، کارمندان و دوستان خود را تشویق کنید که آنها را بازیافت کنند.
 • محصولاتی را با کمترین بسته بندی کاغذی خریداری کنید. کسب و کارها را تشویق کنید که از شیوه های سازگار با محیط زیست اطاعت می کنند.
 • از جدیدترین فناوری‌ ها مانند تبلت، رایانه و تلفن‌های هوشمند برای نگهداری فایل‌ ها و یادداشت‌ های خود بهره ببرید.
 • به عنوان یک مصرف کننده، نحوه استفاده و دفع کاغذ و سایر محصولات کاغذی به شدت بر ضایعات کاغذ ما تأثیر می گذارد. این تلاش‌های کوچک شما کمک ارزشمندی در حل مشکلات آلودگی امروز ما خواهد بود.

چگونه فرآیند Paper Recycling برای محیط زیست مفید و موثر است

کاغذ یک ماده معمولی روزمره، با کاربردهای بسیار زیاد است که در کلیه شرکت ها، منازل، موسسات دولتی و غیر دولتی، موسسات آموزش، سازمان ها و نهادهای بزرگ و کوچک و بسیاری اماکن دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بازیافت کاغذ و مقوا روشی سازگار با محیط زیست است که کاغذهای باطله را به کاغذ جدیدی تبدیل می کند که می تواند دوباره بدون کوچکترین مشکلی استفاده گردد.

با کاهش تقاضا برای مواد خام، مقوا و کاغذ بازیافتی به حفظ محیط زیست کمک می کند. فرآیند بازیافت جعبه ها و کاغذها، نیازمند اجرای تخصصی چندین فرآیند است که کلیه این اقدامات با درک مصرف کنندگان از نحوه فرایند بازیافت صحیح شروع می شود.

در حال حاضر این یک الزام قانونی برای تولیدکنندگان پسماند است که به منظور حفط محیط زیست، زباله ها را مطابق سلسله مراتب، مورد عمل قرار بدهند. هنگامی که کاهش زباله و استفاده مجدد را در نظر گرفتید، باید اطمینان کنید که تمام مواد قابل بازیافت تا حد امکان بازیافت می شوند تا از دفن زباله به طور کامل جلوگیری گردد. این قانون شامل زباله های تجاری، صنعتی و خانگی می گردد.

بازیافت کاغذ باطله

هنگامی که کاغذ در زمین تجزیه می گردد، متان آزاد می کند، این مورد باعث ایجاد گاز گلخانه ای شده که یکی از عوامل اصلی تغییرات آب و هوایی در دنیاست.

بسیاری از این کاغذ های باطله تبدیل به پوشال می شوند و حجم بسیار گسترده تری از آن ها با ورود به چرخه بازیافت، تبدیل به مواد کاغذی قابل استفاده می شوند. با توجه با گستردگی فضای مجازی و دنیای اینترنت و همین طور شیوع ویروس کرونا، از حجم کاغذ های باطله در کره زمین کاسته شده است و کُند شدن این چرخه میتواند آسیب های جبران ناپذیری به طبیعت وارد کند.

از شما عزیزان خواهش می کنیم چنانچه دسترسی به کاغذ باطله دارید اقدام به فروش آن ها کنید و سهمی در سرعت بخشیدن به این مسئله مهم داشته باشید. فرزندان ما نیاز به آب و هوای پاک دارند و ما باید به وسیله ابزارهای مختلف آینده ای بهتر برای آن ها رقم بزنیم.

پیشاپیش از اینکه به فکر محیط زیست هستید و به ما اعتماد می کنیم کمال قدردانی را داریم و به شما عزیزان قول می دهیم بهترین خدمات را تقدیمتان کنیم .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *